No Widgets found in the Sidebar

Wiemy, że ciąża może być stresująca na ciele kobiety. Właśnie dlatego rozlewamy herbatę na herbatę ciąży i jak to może pomóc. Wraz z rozwojem medycyny alternatywnej możesz zastanawiać się nad herbatami i tym, co mogą zrobić, aby złagodzić umysł i ciało podczas znaczących zmian podczas tworzenia nowego życia! Ale skąd wiesz, jakie herbaty są bezpieczne dla ciebie i twojego rosnącego dziecka? Czy kofeina nie jest dla ciebie zła podczas ciąży? Jakie są korzyści z tych herbat podczas ciąży? A gdzie są najlepsze firmy na zakup tych herbat, aby upewnić się, że pochodzą z renomowanych źródeł?

Czy można pić herbaty ciąży, jeśli mają kofeinę?

Jest tak wiele i nie jest ciąża, więc jestem pewien, że jesteś ciekawy kofeiny. Kofeina jest zarówno stymulantem, jak i moczopędnym. Zwiększa tętno, ciśnienie krwi i zachęca nerki do wypłukiwania wody- powodujące odwodnienie. Są to rzeczy, które są bardzo niezbędne do sprawdzania ciąży, dlatego konieczne jest monitorowanie spożycia kofeiny podczas ciąży. Nie oznacza to, że musisz unikać herbaty, oznacza to, że bądź świadomy tego, co wkładasz w swoje ciało.

Przeprowadzono wiele badań w celu ustalenia ryzyka spożycia kofeiny podczas ciąży. Według marszu dziesięciocentówki kobiety w ciąży powinny ograniczyć spożycie kofeiny do 200 mg/dzień lub mniej. Mając więc na uwadze ten cel, spójrzmy na różne rodzaje herbaty, ilość kofeiny i korzyści z każdego z nich podczas ciąży.

Mówiąc o herbaty

Zanim przejdziemy do różnych herbat, musimy ogólnie podzielić herbatę na dwie kategorie; nieherbalny i ziołowy.

Nieherbalny:

Istnieją trzy kategorie herbat nieherbalnych: czarny, zielony i oolong. Herbaty nieherbalne pochodzą z liści roślin herbaty. Ich zawartość kofeiny zależy od kilku czynników: czasu utleniania (fermentacja liści), czasu warzenia, wielkości i rodzaju liścia używanego do wytwarzania herbaty.

Czarna herbata- 40-75 mg kofeina na 8 uncji

Czarna herbata jest najczęstszą herbatą na świecie; W tym odmiany takie jak Earl Grey, angielskie śniadanie i pomarańczowy Pekoe. Ten rodzaj herbaty ma najwięcej kofeiny w porównaniu z jej odpowiednikami z powodu pełnego fermentowania. Czarna herbata obejmuje przeciwutleniacze zwane taninami i katechinami. Te przeciwutleniacze przyczyniają się do poprawy zdrowia sercowo -naczyniowego i zapobiegania raka. Ponieważ jednak czarna herbata jest znacznie bardziej utleniona niż inne rodzaje herbat nieherbalnych, istnieją lepsze opcje ze znacznie większą liczbą przeciwutleniaczy. To powiedziawszy, czarna herbata prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem, gdy dotyczy herbaty ciąży.

Zielona herbata- 15-60 mg kofeina na 8 uncji

Zielona herbata jest znacznie delikatniejsza niż czarna herbata. Ten rodzaj herbaty ma bardzo mało kofeiny, szczególnie w porównaniu z innymi typami. Ilość garbników i katechin znalezionych w zielonej herbaty jest wyższa niż czarna herbata, która jest zielona herbata wyjątkowym wyborem dla codziennej dawki przeciwutleniaczy.

Oolong Tea- 50-75 mg kofeina na 8 uncji

Herbata Oolong pochodzi z tych samych roślin herbaty, co czarne i zielone herbaty. Pomimo ilości kofeiny znalezionej w tej herbaty, ma ona liczne efekty uspokajające, takie jak malejący lęk i wpływ napięcia na ciało. Efekty te są niesamowitą korzyścią w czasie ciąży, po prostu zobacz spożycie.

Kliknij tutaj, aby śledzić nas na Instagramie, aby nie przegapić!

Herbaty ziołowe i owocowe:

Herbaty ziołowe nie są zalecane do ciąży i zalecamy ich całkowicie unikać. Z drugiej strony herbaty owocowe mogą być korzystne, ponieważ nie składają się z kofeiny. Upewnij się, że przy zakupie herbat owocowych nie są mieszane z herbatami ziołowymi.

Poniżej znajduje się lista różnych rodzajów herbaty owocowej i ich korzyści. Przed wypiciem poniższych herbat porozmawiaj z lekarzem lub położną o spożyciu i ziół podczas ciąży.

Czerwona herbata malinowa

Bogaty w żelazo

Zwiększona produkcja mleka

Złagodzone bóle porodowe

Pomaga w objawach nudności

Herbata balsamu cytrynowego

Łagodzi drażliwość

Zapobiega bezsenności

Zmniejsza niepokój

Ginger herbata korzeniowa

Pomaga w nudności

Zmniejsza wymioty

Herbata z mniszka lekarskiego

Wysoki w witaminie A, wapniu i żelazo

Najlepsze herbaty ciąży

Niektóre firmy stworzyły pakowane herbaty opracowane specjalnie do spożycia przez kobiety w ciąży. Oto kilka ulubionych na rynku:

Tradycyjne lecznicze herbata ciąży

Ta mięta, słodka herbata pochodzi z zaufanej firmy, która łączy konwencjonalną mądrość ziołową i naukę, aby stworzyć mieszankę, która pomaga w wielu uciążliwych objawach ciąż. Gwiazdą tej herbaty jest liść malinowa. Ta moc zioło tonuje macicę, dodaje składniki odżywcze, takie jak witamina A, B, C i E, żelazo i wapń, i pomaga w porannej chorobie. Liść malinowa może zmniejszyć ból podczas porodu i porodu. Sprawdź obecne ceny tutaj!

Earth Mama Morning Wellness Tea

Ta ekologiczna firma ma różne produkty dla przyszłych matek, w tym herbatę, którą, jak twierdzą, dotyczy „dobrego samopoczucia rano, a nie choroby”. Korzeń imbiru, rumianek, cytrynaBalsam, mięta i skręt pomarańczowy skór sprawia, że ​​ta herbata jest cytrusową ucztą, aby uspokoić mdły żołądek. Sprawdź to tutaj.

Herbata PEAPOD na dwie herbaty ciążowe

Peapod stworzył herbatę luźną opracowaną w celu wspierania zdrowej ciąży. Specjalnie wybrane zioła odprężają macicę, pomagają w porannej chorobie i zaleca się stosowanie całej ciąży i poporodowej. Jako napiwek zamrozić parzoną herbatę w lodowe pops w celu odwodnienia i nudności. Kup swoje tutaj!

Myślę, że wszystko to zrobiliśmy! Herbata może być dla Ciebie wspaniałą korzyścią podczas ciąży. Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem tych korzyści do ciąży, omów to z lekarzem lub położną, badaj zioła na temat szczegółowej bazy danych medycyny narodowej i przejrzyj niektóre herbaty ciąży omówione w tym artykule. Możesz po prostu znaleźć komfort ciąży w filiżance!

Masz pytania dotyczące ciąży? Zadajmy w komentarzach lub zadawać pytanie w naszej debiutanckiej grupie na Facebooku, jest to wspaniała grupa matek, w których możesz dzielić się swoimi doświadczeniami, poprosić o rekomendacje, a nawet pomóc innej mamie!

Możesz też cieszyć się:
Unikaj rozstępów z najlepszymi kremami na rozciąganie ciąży

Moda ciążowa – najlepsze dżinsy macierzyńskie – najlepsi redaktorzy

Cytaty:
Herbaty ziołowe i ciąża: które z nich są bezpieczne? (2018, 08 października). Odzyskane z

Pin na później – herbatę ciążową – które są bezpieczne + nasze ulubione!

By klfxk

Leave a Reply

Your email address will not be published.